5 kroků, jak snadněji získat práci přes LinkedIn

Hledání práce na LinkedInu nebo dostávat na této síti pracovní nabídky není v dnešní době nic neobvyklého. Někdo ale tuto sociální síť stále ještě podceňuje. Díky těmto 5 krokům bude vaše působení na LinkedInu mnohem sebevědomější. Získejte práci snů prostřednictvím stále populárnější profesní sítě.

1. Vyplňte detailně svůj LinkedIn profil

Toto je nejvyšší priorita. Mít co nejaktuálnější profil na LinkedInu je doslova životně důležité. A to jak pro potenciální zaměstnavatele nebo náborové odborníky, kteří chtějí na první pohled vidět to nejlepší z vás. Vyplněný profil umožňuje náborářům, aby vás snadno kontaktovali pro pozici, kterou aktuálně obsazují. Stejně jako u jakékoli jiné náborové metody platí, že čím přesnější informace o své praxi poskytnete, tím lepší pracovní nabídky budete dostávat - budou totiž tím spíše odpovídat vaší vysněné kariéře.

Pokud například hledáte práci na sociálních sítích, ujistěte se, že máte na svém LinkedIn profilu odkazy na všechny vaše sociální sítě, na váš blog a na vaši další onlinovou aktivitu.

2. Rozšiřte svou síť

Ujistit se, že máte co nejvíce kolegů, bývalých kolegů a přátel připojených k vašemu profilu. Nezapomeňte se propojit i s HR odborníky z personálních agentur a firem, ve kterých byste potencionálně chtěli pracovat. Ti všichni jsou součástí vaší vznikající sítě. Můžete zůstat v kontaktu s lidmi ze vaší minulosti, ale také tuto síť využít jako příležitost k rozvoji své budoucnosti. Díky svým přátelům můžete zůstat v obraze, co se týče jejich aktivit, a díky propojení s HR zástupci firem bude vědět, co je trendy, ale i jaké nové pozice jsou právě otevřené.

Může se vám zdá, že „to trvá dlouho“! Věřte, že růst každé sítě může být dlouhý proces, ale je to něco, na co se rozhodně vyplatí počkat.

3. Sledujte firmy a společnost

Sledujte společnosti, pro které byste chtěli pracovat, nebo na ně získat kontakt prostřednictvím jejich firemních profilů. Většina společností aktualizuje svůj LinkedIn dost často a může se na něm objevit potenciální příležitost nové práce nebo jakákoliv důležitá zpráva ze zákulisí firmy. Takže se tady můžete vždy dozvědět něco nového a rozšíříte si tak znalosti, které následně můžete hravě využít u pohovoru

4. Nezapomínejte na networking

Networking s vašimi kontakty a dalšími lidmi na LinkedIn je skvělý způsob, jak se učit a následně vytvářet více spojení ve vaší vlastní síti. Využijte LinkedIn jako příležitost založit skupiny a připojit se k nim, zapojit se do diskusí a komunikovat prostřednictvím otázek a odpovědí pro maximální zviditelnění vašeho profilu.

5. Vyhledávejte na LinkedIn

Cílené vyhledávání je posledním krokem, když máte kompletně vyladěný profil a jste připraveni začít kontaktovat společnosti ohledně jejich aktuálních volných pracovních míst. Stačí do hledáčku zadat, o jaké pozice máte zájem a hned si můžete začít prohlížet vám blízké nabídky.

Nezapomeňte na svém profilu přidat označení, že jste právě otevřeni novým příležitostem. Také můžete požádat své bývalé zaměstnavatele nebo své kolegy o potvrzení vašich dovedností. To vám poslouží jako reference i jako doporučení.